פתרונות אבטחה מתקדמים בשבילך
050-8430007

מערכות אזעקה לבית

מערכות מיגון לבתים ודירות במציאות הפלילית והביטחונית בה אנו חיים הפכו כלי שכיח להגנת הרכוש והנפשות בבתים ודירות פרטיים.
האמצעי הנפוץ ביותר המשמש למיגון הינו מערכת אזעקה לבית. אזרחים רבים מתקינים מערכת אזעקה ביתית ככלי התרעה והרתעה בפני פורצים, גנבים ומשיגי גבול, ואלו הוכחו כאמצעי יעיל להרחקת משיגי גבול זדוניים והשגת בטחון באשר לרכוש ולגוף.

מערכת אזעקה ביתית מהווה גדר ווירטואלית המקיפה את הבית מבחוץ, מונעת ממשיגי הגבול להתקרב לבית ומהווה אמצעי התרעתי כאשר משיגי הגבול הצליחו לחדור לבית.
מערכות אזעקה לבית מורכבות ממגוון אביזרים שתפקידם לזהות גורם זר המתקרב או חודר לבית.
אביזרים אלו הינם למעשה העיניים והאוזניים של מערכת זו. בין האביזרים הנ"ל נכללים מרכזת ראשית המהווה את המוח של המערכת, גלאים שונים ומגוונים, חיישני קירבה וגלאי קרן אקטיביים.

נהוג לשלב במערכות אזעקה ביתית סוגים שונים של גלאים וחיישנים אשר בתכנון ופריסה מקצועית ברחבי הבית יאפשרו לאזעקה הביתית למנוע מאורחים לא רצויים לחדור לבית כאשר בעלי הבית לא נוכחים או להתריע בפני שוכני הבית על חדירה כאשר הם ישנים במיטתם.
במהלך היעדרות דיירי הבית, המערכת נמצאת במצב דרוך. במצב דרוך מערכת האזעקה אמורה לגלות חדירת זרים ולהתריע לבעלי הבית על החדירה. במקביל להתרעה, מערכת האזעקה הביתית מרתיעה ומסיגה את החודר באמצעות הפעלת צופרי אזעקה פנימי וחיצוני. בזמן אמת התרעה מתקבלת במכשיר הסלולארי של בעל הנכס או כל טלפון אחר שיבחר.

ההתרעה לא מסתכמת אך ורק בדיווח על הפעלת מערכת אזעקה אלא כוללת חיווי של החיישן\גלאי אשר גילה את החדירה, כך ניתן לדעת מבלי להיות נוכח היכן הפרצה ולהגיב בהתאם.
בעלי בתים רבים לא מסתפקים בהתקנת מערכת אזעקה לבית אלא משלבים חברת שמירה במיגון הבית. השילוב מתבטא בחיבור מערכות אזעקה לבית למוקד המאויש 24 שעות ביממה. השילוב ביניהם מאפשר שליטה ובקרה על הרכוש ובנוסף שליחת סייר אבטחה לבית הלקוח.
במוקד חברת השמירה מתקבלת התרעה על הפעלת אזעקה באמצעות מספר אמצעי תקשורת. אפשרות אחת, מערכת אזעקה ביתית מחוברת לקו הטלפון הביתי. ברכזת מערכת האזעקה מותקן חייגן טלפון אשר בשעת גילוי חדירה מחייג מיד למוקד השמירה ולבעל הדירה.

בנוסף, במערכות אזעקה לבית מותקן חייגן סלולארי אשר אף הוא מחייג למוקד ולבעלי הבית בשעת אירוע. אמצעי תקשורת נוסף הינו משדר קשר אלחוטי אשר בשעת אירוע פריצה משדר חיווי אלחוטי למוקד. ולבסוף, קיים במערכות אזעקה לבית מכשיר סלולארי השולח מסרונים (SMS) לבעלי הבית ולמוקד השמירה.

אפשרות שילוב אמצעי תקשורת כה רבים במערכת האזעקה הביתית נועד למנוע עד כמה שניתן מהחודרים לנטרל את התקשורת בין מערכת האזעקה הביתית למוקד. אמצעי התקשורת מגבים אחד את השני, במידה והפורצים מצליחים לנטרל את קו הטלפון, עדיין תתקבל במוקד התרעה באמצעות אמצעי התקשורת הנוספים ולהפך.
מערכות אזעקה מהוות כיום אמצעי יעיל ביותר למיגון הבית. בעבר היו התרעות שווא רבות שהטרידו את בעלי הבית ללא כל סיבה אולם על ציר הזמן מערכות אזעקה לבית, הגלאים וחיישני הגילוי שודרגו במטרה לצמצם את כמות התרעות השווא המתקבלות מהמערכת. שדרוגים אלו צמצמו באופן ניכר את התרעות השווא המתקבלות ממערכת האזעקה הביתית אולם עדיין לעיתים רחוקות מתקבלות התרעות שווא.

מתקין מערכות אזעקה ביתית מנוסה, ייעץ ויאפיין ללקוחו על פי צרכיו ומהווייו, על פי מבנה ותשתיות הבית. מתקין מנוסה ימליץ על מערכות אזעקה לבית מבוססות גלאים וחיישנים אלחוטיים בבתים בהם לא הוכנו תשתיות צנרת לחיווט המערכת כאשר השיקול המנחה הינו אסטטיות ההתקנה והימנעות מפריסת חוטים בין הגלאים והחיישנים השונים לרכזת מערכת האזעקה הביתית לאורך קירות הבית. לעומת זאת מתקין אשר מוזמן לייעוץ ואפיון במהלך תכנון בית המצוי במהלך בנייה או שיפוץ, יתכנן את מיקום הצנרת בקירות על פי צורכי המיגון המיקום לאביזרי מערכת האזעקה הביתית.

 

 

 

 • שידור חי

  בשנה האזרחית הבאה עלינו לטובה
  חברת פריים מתעדת בשידור חי קינון של
  תנשמות בתיבת קינון.
  כל עוד אין קינון, ביצים ובהמשך גוזלים אנו מעדיפים לא להעלות את השידור החי.

 • קינון תנשמות

  כל עוד אין עדיין זוג מקנן, ביצים ובהמשך גוזלים,
  אנו לא משדרים בשידור חי.
  אם וכאשר תהיה פעילות קינון, הערוץ יעלה לשידור 24/7.

  להנאתכם, קישורי סרטונים לפעילות בתיבה.
  https://youtu.be/nysM1eqpbP4
  https://youtu.be/nwmLaalY_Qc

 • לקוחות החברה

  בין לקוחותינו